Online escape room – zábava nielen cez COVID

30. 12. 2020 | Od: GoEscape

Únikové miestnosti (únikové hry/escape room/escape game) sú fenoménom všeobecne známym a z viacerých dôvodov značne obľúbeným. Dôvodov je viacero, hráči sa musia zhostiť rôznych atraktívnych rolí, plnia zaujímavé úlohy, precvičia si svoj dôvtip, schopnosť tímovej spolupráce, vychutnávajú si svoje čiastkové úspechy, … a to všetko veľmi zaujímavou, netradičnou a najmä zábavnou a nenásilnou formou. Téma je natoľko zaujímavá, že dala podnet pre vznik niekoľkých filmových projektov.

Ďalším krokom je escape room vo virtuálnej realite. Vďaka zapojeniu high-end technológie je možné celý dej presunúť na ešte atraktívnejšie miesta, úlohy ešte viac ozvláštniť, dej rozvinúť oveľa bohatšie. Tu už hranice možností nastavuje iba ľudská fantázia (a schopnosti tvorcov). Vďaka virtuálnej realite sa váš tím môže vybrať do vesmíru či na dno oceánu, cestovať v čase či stretnúť draka alebo prehistorického tvora. Tieto zážitky sprostredkovávame aj našim zákazníkom v GoEscape.sk.

Možnosť absolvovať únikové hry on-line vznikla ako odpoveď na požiadavku spoločnej atraktívnej zábavy pre tímy, ktoré nie sú fyzicky spolu. Môže ísť o kohokoľvek (rodiny, kamaráti, pracovné tímy). Jednotlivý členovia sa nemusia nachádzať ani na tom istom kontinente. Jediné čo potrebujú je primerane vybavený počítač a pripojenie na internet. Online únikové hry fungovali už pred COVID-om, avšak práve opatrenia na zamedzenie šírenia nákazy spôsobili vysoké spopularizovanie tohto veľmi zaujímavého druhu zábavy.

Prvý kontakt berú tímy často iba ako východisko z núdze. Týmto spôsobom aj v období najtvrdších opatrení a lock downov môžu tím/partia/spolužiaci/kamaráti/ … absolvovať spoločný adrenalínový zážitok. Pri absolvovaní rýchlo zistia, že ide o väčšiu zábavu než čakali a aj dištančná forma hry dokáže spojiť tím, aktivovať adrenalín hlavne však výborne a neobvykle zabaviť, čo je však najdôležitejšie – celý tím spolu.

Prečo sú práve online hry ponúkané v GoEscape.sk také obľúbené? Dôvodov je viacero, začal by som asi scenárom hier. Tvoria ho profesionáli, ktorý sa únikovými hrami zaoberajú dlhé roky. Scenáre sú preto logické, pútavé, majú atraktívny obsah a celý proces riešenia je plynulý a prirodzene na seba nadväzujúci, bez násilných, neprirodzených prvkov. Nemenej dôležitým bodom je profesionalita prípravy a úpravy fyzických miestností. Prostredie je veľmi autentické vzhľadom na tematiku hry, obsahuje zaujímavé a nečakané prvky. Tretím pilierom (a rozhodne nie tretím v poradí dôležitosti) je game master. Jeho skúsenosti a schopnosti sú veľmi dôležité, lebo práve jeho očami tým vidí, jeho prostredníctvom koná a on je ten, ktorý môže rozhodujúcim spôsobom ovplyvniť, nakoľko budú hráči vtiahnutí do deja.

Koľko hráčov sa môže hry zúčastniť? Sú v zásade 2 možnosti. Štandardné zloženie tímu je do 6 (resp. do 12) hráčov. Tento tím rieši spoločne jednu online únikovú hru. Alternatívou je online teambuilding. V súčasnosti je možné zorganizovať ho až pre 150 účastníkov. O jeho kvalitách sa presvedčili partneri ako Apple, Google, Coca-Cola, BMW, … vyskúšajte to aj Vy . Vzhľadom na skutočne globálne využívanie ponúkaných online escape room sú hry zatiaľ v jazyku anglickom a nemeckom. Ak zvolený jazyk ovláda celý tím je to výhoda, ale možným scenárom je aj to, že s game mastrom komunikujú jazykovo najzdatnejší členovia (udeľujú mu pokyny, interpretujú jeho pozorovania (ak nie sú vizuálne, lebo tie vidia všetci priamo na svojej obrazovke)) a tím medzi sebou komunikuje vo svojom jazyku.

Ako stará múdrosť hovorí, je lepšie raz skúsiť, ako stokrát počuť (čítať). Stačí si rezervovať svoj termín, a nechajte sa prekvapiť, aká zábavná online escape room môže byť .

Názory

Váš komentár

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
Email:
(Vaša emailová adresa nebude zverejnená na webe.)
Komentár ku článku:
shark ship dragon stealing