GoEscape.sk je partnerom filmu „The Show“. Môžeš byť aj Ty.

9. 9. 2020 | Od: GoEscape

Podobnosť fotiek z nakrúcania filmu The Show a jednej z našich únikových hier je čisto náhodná, avšak spolupráca na tomto filmovom projekte nie.

Escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk je partnerom novovznikajúceho slovensko-českého filmu The Show. Ide o projekt na miestne pomery hneď z niekoľkých uhlov pohľadu netypický. Producent filmu priznáva, že k vzniku tohto filmového projektu ho inšpirovala séria SAW. Ide o kategóriu filmu, ktorá podľa neho nemá u nás obdobu.

Česko-Slovenská filmová databáza csfd.cz charakterizuje film ako „komorný klaustrofobický thriller, ktorý prevedie diváka emocionálnym hurikánom a prinesie rad šokujúcich zvratov“. Vo filme režiséra Dana Pánka stvárňujú hlavné postavy napríklad  Martin Stránsky, Petra Bučková, Karolína Lipowská, Oliver Oswald, Lukáš Frlajs a Peter Batthyány.

Netradičný je aj spôsob financovania projektu a to formou crowdfundingu. Predmetom sú podiely na filme, ktoré sú rozdelené medzi realizačný tím (od hercov, komparzistov, maskérov až po samotnú agentúru) a medzi dobrovoľných prispievateľov, ktorí si môžu podiely zakúpiť. Týmto spôsobom produkčná agentúra jednak získala financie na realizáciu filmu a navyše priamo zainteresovala každého podielnika aj účastníka projektu na jeho úspechu.

Prečo sa escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk vlastne stala partnerom projektu The show? Bolo to z viacerých dôvodov. V prvom rade nás zaujal samotný projekt ale najmä filozofia produkčnej agentúry, snažiť sa aj umelcov primäť uvažovať ako podnikateľov. Všetci účastníci projektu získavajú iba podiely. Akýkoľvek finančný efekt sa dostaví až po úspešnom dokončení diela a to vo forme príslušného podielu z výnosu. V tomto sú ako tvorcovia, tak aj podielnici na jednej lodi.

Zároveň nám zarezonovala podobnosť tematiky. Podstatou našich únikových hier je vyriešiť sériu zaujímavých a zábavných úloh, aby účastníci dosiahli cieľ misie. Násilnému či psychicky náročnému obsahu sa síce vyhýbame, avšak istá ideová spriaznenosť v oboch projektoch určite je.

Navyše sme boli s producentom v kontakte už v minulosti a participovali sme na vzniku dnes už hotového filmu Šepoty. Vo svojej činnosti sa snažíme prinášať nové netradičné zážitky a robiť veci inak. O to sa snaží aj producent, preto mu držíme palce a tešíme sa na uvedenie nového diela do kín.

Názory

Váš komentár

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
Email:
(Vaša emailová adresa nebude zverejnená na webe.)
Komentár ku článku:
shark ship dragon stealing