GoEscape.sk je partnerom filmu „The Show“. Môžeš byť aj Ty.

9. 9. 2020 | Od: GoEscape

Podobnosť fotiek z nakrúcania filmu The Show a jednej z našich únikových hier je čisto náhodná, avšak spolupráca na tomto filmovom projekte nie.

Escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk je partnerom novovznikajúceho slovensko-českého filmu The Show. Ide o projekt na miestne pomery hneď z niekoľkých uhlov pohľadu netypický. Producent filmu priznáva, že k vzniku tohto filmového projektu ho inšpirovala séria SAW. Ide o kategóriu filmu, ktorá podľa neho nemá u nás obdobu.

Česko-Slovenská filmová databáza csfd.cz charakterizuje film ako „komorný klaustrofobický thriller, ktorý prevedie diváka emocionálnym hurikánom a prinesie rad šokujúcich zvratov“. Vo filme režiséra Dana Pánka stvárňujú hlavné postavy napríklad  Martin Stránsky, Petra Bučková, Karolína Lipowská, Oliver Oswald, Lukáš Frlajs a Peter Batthyány.

Netradičný je aj spôsob financovania projektu a to formou crowdfundingu. Predmetom sú podiely na filme, ktoré sú rozdelené medzi realizačný tím (od hercov, komparzistov, maskérov až po samotnú agentúru) a medzi dobrovoľných prispievateľov, ktorí si môžu podiely zakúpiť. Týmto spôsobom produkčná agentúra jednak získala financie na realizáciu filmu a navyše priamo zainteresovala každého podielnika aj účastníka projektu na jeho úspechu.

Zaujímavé je aj to, že aj vy sa môžete stať podielnikmi filmu. Podielov je celkovo 4000, pričom polovica je určená pre realizátorov filmu, a druhá polovica pre investorov a podporovateľov. Cena jedného podielu je 20 Eur a je stanovená tak, aby si podiel mohol dovoliť naozaj každý. Či už máte chuť podporiť domácu tvorbu, alebo hľadáte investičnú príležitosť, stojí to za zváženie. Podiely si môžete zakúpiť jednoducho na tomto linku.

Prečo sa escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk vlastne stala partnerom projektu The show? Bolo to z viacerých dôvodov. V prvom rade nás zaujal samotný projekt ale najmä filozofia produkčnej agentúry, snažiť sa aj umelcov primäť uvažovať ako podnikateľov. Všetci účastníci projektu získavajú iba podiely. Akýkoľvek finančný efekt sa dostaví až po úspešnom dokončení diela a to vo forme príslušného podielu z výnosu. V tomto sú ako tvorcovia, tak aj podielnici na jednej lodi.

Zároveň nám zarezonovala podobnosť tematiky. Podstatou našich únikových hier je vyriešiť sériu zaujímavých a zábavných úloh, aby účastníci dosiahli cieľ misie. Násilnému či psychicky náročnému obsahu sa síce vyhýbame, avšak istá ideová spriaznenosť v oboch projektoch určite je.

Navyše sme boli s producentom v kontakte už v minulosti, sledovali sme vznik dnes už hotového filmu Šepoty a aj to nás utvrdilo v predpoklade, že producent nazbieral dostatok skúseností, aby projekt The Show bol úspešný nie len ako dielo Slovenskej kinematografie, ale aj komerčne. Držíme mu palce a tešíme sa na jeho uvedenie do kín.

Link na zakúpenie podielov na filme The Show je tu.

Získaj aj Ty podiely na filme The Show a profituj z jeho úspechu.

Názory

Váš komentár

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
Email:
(Vaša emailová adresa nebude zverejnená na webe.)
Komentár ku článku:
shark ship dragon stealing