Návod – ako úspešne zdolať VR escape room

20. 10. 2020 | Od: GoEscape

V našej escape room vo virtuálnej realite GoEscape.sk sa už vystriedalo mnoho desiatok escaperov a tí odohrali ešte viac desiatok únikových hier. Skladba návštevníkov je z každého uhla pohľadu široká (vek, zamestnanie, národnosť, …). Niektorí návštevníci sú vysoko erudovaní a misiu berú ako výzvu, iní to berú voľnejšie a chcú sa najmä zabaviť a užiť si trochu napätia a netradičný zážitok, niektorí sa s úlohami netrápia vôbec, v pohode sa nechajú viesť pomôckami a radami game mastera a vychutnávajú si výnimočné prostredie do ktorého ich virtuálna realita voviedla a zaujímavý sled udalostí. Jedno majú však spoločné všetci – radosť z úspešného vyriešenia misie.

U nás sú vítaní všetci. Radosť máme z každého escapera a chceme aby si to každý u nás maximálne užil. To nás viedlo k zostaveniu a napísaniu tohto návodu. Čo Vám teda radíme, aby ste z GoEscape.sk odchádzali s pocitom víťazov?

 

  1. Navštívte nás. To je nutná podmienka získania výnimočného zážitku, ktorý si určite zapamätáte a radi zopakujete. Toto tvrdenie si môžete overiť v recenziách na rôznych nezávislých fórach (Google, Tripadvisor, ako jedna z mála prevádzok sme v niekoľkých kampaniach na zľavovom portáli získali hodnotenie 10/10, …). Rezervujte si svoj termín a verte, že to bude stáť za to.
  2. Počúvajte inštruktáž. Naše misie začínajú krátkou inštruktážou. Dlho sme ju ladili, aby netrvala dlhšie než je nevyhnutné, na druhej strane aby v nej zaznelo všetko, čo je nutné pre pohodový priebeh a zdarné vyriešenie misie vedieť. Už sme to spomenuli viackrát, spektrum našich návštevníkov je naozaj široké. To, že zrovna Vám sú tri po sebe nasledujúce informácie zrejmé, neznamená, že tá štvrtá by nemohla citeľne chýbať. Game master je tu pre Vás, ak Vám čokoľvek nie je jasné, pýtajte sa. Počúvajte aj príbeh k misii. Nejedná sa len o úvod do problematiky, v príbehu sú zachytené aj ciele konkrétnej hry, prípadne ďalšie dôležité informácie. Nie je náhoda, že príbeh znie presne tak, ako znie.
  3. Skúšajte. Vyskúšajte všetko, čo Vás napadne. V žiadnej z našich únikových hier nemôžete spraviť nič, čo by Vás už v priebehu hry diskvalifikovalo z možnosti misiu vyriešiť. Takisto majte na pamäti, že úkony, ktoré v pohodlí obývačky spravíte „ľavou zadnou“ v beztiažovom stave či hlboko pod vodnou hladinou vôbec nemusia byť také jednoduché. Preto sa nedajte odradiť prvým neúspechom.
  4. Komunikujte spolu. Viac hláv, viac rozumu. Možno uvažujete správne, ale chýba Vám informácia, ktorú Váš spoluhráč má. Takisto môžete riešenie skladať dokopy – niečo napadne jedného, niečo druhého … ani sa nenazdáte a úlohu máte zvládnutú a posúvate sa ďalej. Naše zážitky sú tímové, vychutnajte si to a užite si túto výhodu. S tým vysoko súvisí aj nasledujúci bod.
  5. Rozmýšľajte nahlas. Kto by to nepoznal – špekulujete nad niečím celú večnosť a keď sa konečne odhodláte a niekoho sa spýtate, len čo otázku vyslovíte, napadne Vás odpoveď. Toto funguje. Už len tým, že otázku formulujete upratujete si myšlienky. Zhovárajte sa, rekapitulujte, hovorte nahlas na čo ste už prišli, čo nefunguje, prečo si myslíte, že to nefunguje, čo Vám chýba … . Sami budete prekvapení, ako sa veci zrazu dajú do pohybu.
  6. Sledujte čas. Čas je v únikových miestnostiach vzácna komodita. Treba ho preto mať na pamäti, na druhej strane nezameriavajte sa iba na jeho sledovanie a najmä nerobte paniku. Naše únikové hry sú postavené tak, aby boli zvládnuteľné približne v stanovenom čase. Preto podliehať hystérii, že už ste v desiatej minúte a ešte nie ste na konci, je trochu predčasné. Na druhej strane, ak nejaký úkon dlhodobo nevedie k žiadnemu výsledku, je dobré sa poradiť, či ho robíte správne, prípadne či neskúsiť niečo iné, inak … (prosím majte však na pamäti aj bod 4). V každom prípade, ak ste sa dlhodobo nepohli z miesta a nenapadá Vás nič nové, asi je na mieste skúsiť niečo iné (napríklad začať riešiť inú úlohu a k tejto sa neskôr vrátiť, alebo využiť niektorú z nasledujúcich rád).
  7. Nápoveda. Únikové hry sú aj o rozmýšľaní, skúšaní, kombinovaní, objavovaní … . Doprajte si dobrý pocit z Vašich úspechov. Na druhej strane (v spojitosti s bodom 6) ak niečo dlhodobo nikam nevedie, cyklíte sa, neviete ako ďalej, čas beží a Vás už nič nové nenapadá, použite nápovedu. Je škoda, aby celá misia stroskotala len preto, že Vás včas nenapadlo riešenie konkrétnej časti skladačky.
  8. Oslovte game mastera. Niektoré hinty pomáhajú podľa nás až príliš. Sú však aj také, ktorých význam tak úplne jasný byť nemusí. Ak nie je ani Vám, oslovte game mastera. Nie je to hanba, určite nie ste jediný, ani výnimka. Naši game mastri sú skúsení, sledujú Vašu hru, pomôžu Vám zosumarizovať si poznatky tak, aby ste sa posunuli ďalej. Ešte raz, je škoda prepásť celú misiu len preto, že Vás na nejakom mieste včas nenapadlo správne riešenie.
  9. Sledujte nás, podeľte sa o svoje zážitky. Začnite nás sledovať na facebooku, instagrame, youtube či linkedin. Ak ste už u nás boli, dajte vedieť o svojich zážitkoch a dojmoch na googli, tripadvisore. Okrem toho, že získate prehľad o dianí, novinkách a akciách či pomôžete iným užívateľom, radi sa Vám za tieto aktivity odmeníme dodatočným hintom, či minútami (ak to budete potrebovať). O tom, čo môže pre úspech misie znamenať hoci len jedna minúta navyše, by niektorí naši návštevníci vedeli napísať celé litánie .
  10. Bonusová rada + slovo na záver: Nemajte obavu. Ako sme už spomenuli, u nás sú vítaní všetci a pre každého máme pripravený scenár vyhovujúci jeho potrebám. Zdatní escaperi môžu ignorovať hinty a popasovať sa s úlohami výlučne vlastnými silami. Pre tých najzdatnejších je dokonca k dispozícii „hard player mode“. Obavu však nemusí mať nikto. Escape room GoEscape.sk končí úspešne vyše 93% návštevníkov. Našou filizofiou je, že hostia u nás nie sú na maturitnej či štátnej skúške, ani na teste IQ. Prišli si to k nám užiť a ak je to možné, snažíme sa im dopriať aj dobrý pocit z úspešného záveru. Veríme, že tomu pomôže aj tento návod (najmä, ak sa budete riadiť v ňom uvedenými radami ).

 

Tešíme sa na Vás.

 

tím GoEscape.sk

Názory

Váš komentár

Na odoslanie formulára musíte mať povolený JavaScript!

Meno:
Email:
(Vaša emailová adresa nebude zverejnená na webe.)
Komentár ku článku:
shark ship dragon stealing